top of page

Bīstamo koku zāģēšana

mazie-braksi-koku-cirsana-zagesana (4).jpg
mazie-braksi-koku-cirsana-zagesana (3).JPG

Bīstamo koku ciršana ir svarīga īpašuma bojājumu novēršanai. Bīstams koks ir aizlauzts, iekāries vai satrupējis koks, kā arī koks, kuram ir izcilāta sakņu sistēma.

Bīstami koki var atrasties tuvu ēkām, infrastruktūrai vai citiem īpašumiem. Tos var ietekmēt vēja brāzmas, slikti laika apstākļi vai koka vecums, kas var izraisīt zaru lūšanu vai pat koku pilnīgu krišanu. Veicot bīstamo koku ciršanu, tiek novērsts īpašuma bojājumu un zaudējumu risks. Tas palīdz nodrošināt ēkas un infrastruktūras drošību, iespējamos materiālos zaudējumus un remontu izmaksas.​

Kā notiek bīstamo koku zāģēšana?

01

Bīstamo koku novērtējums

Pirms bīstamu koku ciršanas darbiem ir svarīgi rūpīgi novērtēt koku un apkārtējo teritoriju, kā arī izvērtēt visus riska faktorus, lai nodrošinātu gan darbinieku, gan īpašuma drošību. Šis novērtējums ietver koka stāvokļa un apkārtējās vides novērtēšanu.

03

Drošs ekipējums

Pēc koka novērtējuma tiek izvēlēti nepieciešamie instrumenti, palīgierīces, kas nepieciešamas konkrētā darba veikšanai. Katra situācija ir atšķirīga un tai ir nepieciešama rūpīga pieeja.

Atbilstoša ekipējuma izmantošana kā arī komunikācija un koordinācija starp ciršanas procesā iesaistītajiem komandas locekļiem ir svarīga, lai samazinātu riskus un nodrošinātu netraucētu darbību.

02

Sagatavošanās darbam

Kad novērtējums ir pabeigts, rūpīga plānošana un darba vietas sagatavošana ir būtiska veiksmīgai un drošai koku ciršanas darbībai. Tas ietver koka krišanas virziena noteikšanu, ņemot vērā tādus faktorus kā vēja virziens, koka dabiskais slīpums un visi iespējamie šķēršļi.

bottom of page